Jette Frolich

Jette Frolich baner     

      Pełen niezwykłego uroku świat kreowany przez Jette Frölich był zawsze synonimem delikatnych i prawdziwie romantycznych dekoracji świątecznych i jako taki rozświetlał europejskie domy od wielu już lat. Jette tworzyła bożonarodzeniowe kolekcje dla wielu renomowanych marek współpracując m.in. z Royal Copenhagen, Georg Jensen, Holmegaard czy Rosendahl.

     Jej autorska kolekcja otwiera się na potrzeby świata codziennego i w charekterystycznym dla Jette stylu ukazuje magiczny świat ulotnych wróżek, świeczników migających urokliwym światłem, eleganckich świec czy delikatnych porcelanowych kubków. Ten  świat poetyckiej elegancji kreowany przez Jette znany jest w krajach skandynawskich już od ponad 40 lat a z roku na rok przybywa jej zwolenników nawet w tak odległej Danii Japonii.

     Jako źródła swych inspiracji Jette wskazuje głęboko zakorzenioną miłość do natury połączoną z pamięcią o szczęśliwym dzieciństwie. Zainspirowana wiarą, że piękne rzeczy stanowią pożywienie dla duszy, duńska artystka wycina każdy najmniejszy nawet szczegół swoich kreacji własnoręcznie. Każdy nowy projekt wychodzący spod jej rąk to gwarancja oryginalności ale też i sumienności wykończenia.

     Pierwsze inspiracje czerpała z długiego pobytu w Persji, gdzie zachwycona minaretami i ornamentyką irańską postanowiła przenieść swoje wizje na papier. Kiedy odkryła, że jej niekonwencjonalny sposób dekoracji trafia w gusta także innych, postanowiła zrobić ze swojego talentu zawód. Jej oryginalna praca z papierem, metalem i szkłem tworzy odważne ale bardzo subtelne formy. Charakterystyczne dla niej kolory bieli, matowego srebra, szarawego błękitu i zieleni odzwierciedlają jej skandynawskie pochodzenie.

 

Oferta Jette Frolich w Lilak'u dostępna tutaj!


pixel